DZIEŃ PATRONA

Dzień Patrona Szkoły Podstawowej w Woli Raniżowskiej obchodzony jest corocznie 8 czerwca.

• Pierwszy Dzień Patrona, 8 czerwca 2020 r., obchodzony był  w warunkach pandemicznych. O godz. 8.00 odbyła  się uroczysta Msza Święta poświęcona Patronowi Naszej Szkoły w kościele parafialnym pod wezwaniem Św. Wojciecha w Woli Raniżowskiej. W czasie uroczystości nastąpiło rozdanie nagród w I Gminnym Konkursie „O życiu i posłudze kapłańskiej i misyjnej Biskupa Jana Ozgi - Patrona Szkoły Podstawowej  w Woli Raniżowskiej”.
  • 8 czerwca 2021 r. uroczystości rozpoczęły się Mszą św.  odprawioną przez  Biskup Jan Ozga. Uroczystość zaszczyciło wielu zaproszonych gości, w tym przedstawiciele władz oświatowych i samorządowych oraz rodzice.  Po nabożeństwie  zaprezentowano program artystyczny przygotowany przez uczniów klasy VII i klas I-III. W trakcie występów można było posłuchać pieśni przeplatanych krótkimi wzmiankami o życiu czcigodnego Patrona. Po zakończeniu występów głos zabrała  Dyrektor Szkoły Irena Kowalska, a następnie Wójt Gminy Raniżów Władysław Grądziel, którzy  skierowali do dostojnego Jubilata życzenia z okazji             40-lecia kapłaństwa. Biskup Jan  Ozga serdecznie podziękował za wzruszający montaż słowno-muzyczny oraz uczestnictwo we Mszy świętej i udzielił wszystkim obecnym błogosławieństwa.
  • 8 czerwca 2022 r. święto Szkoły – Dzień Patrona połączony będzie  z obchodami 25-lecia sakry biskupiej Jana Ozgi.

Twoja praca misyjna, Czcigodny Patronie, jest najlepszym dowodem jak działać, jak postępować, jak pracować, by życie stało się owocną drogą, by stać się tym jednym człowiekiem, który pomoże wielu.

DZIEŃ PATRONA

Utworzono dnia 06.06.2022, 22:48